W Europie zaprezentowano Land Cruiser Prado

Nowa generacja Toyoty Land Cruiser 300 nie jest sprzedawana w krajach Europy Zachodniej. Zamiast tego w salonach zaprezentowano model znany Ukraińcom pod nazwą Land Cruiser Prado. Czwarta generacja tego SUV-a została zaprezentowana w 2009 roku, aw tym roku model przeszedł czwartą aktualizację.

Biorąc pod uwagę fakt, że w 2020 roku Japończycy wyraźnie i bardzo skutecznie zmienili wygląd samochodu, tym razem postanowili go prawie nie dotykać. Z tyłu SUV-a nie będzie można znaleźć żadnych innowacji, a wszystko, co rzuca się w oczy z przodu, to nieco zmieniony zderzak o innym projekcie wokół PTF.

Za podstawową wersję Prado w Niemczech żąda się co najmniej 54 300 euro, a na szczycie linii modyfikacji znajduje się teraz wersja TEC Edition. Główne różnice w tej konfiguracji To Czarny Wystrój z przodu, Relingi dachowe w tym samym kolorze i 18-calowe felgi. Dealerzy oszacowali tę wersję SUV-a na 77 360 Euro. Co więcej, jakiej modyfikacji byś nie wybrał, w każdym razie otrzymasz samochód z 2,8-litrowym turbodieslem o mocy 204 koni mechanicznych i 6-pasmowym „automatycznym”.