W Europie zaprezentowano Land Cruiser Prado

1 Min Read

Nowa generacja Toyoty Land Cruiser 300 nie trafiła do krajów Europy Zachodniej. Zamiast tego, w salonach pojawił się model znany Ukraińcom pod nazwą Land Cruiser Prado. Czwarta generacja tego SUV-a została po raz pierwszy zaprezentowana w 2009 roku, a w tym roku przeszła czwartą aktualizację.

W 2020 roku Japończycy dokonali wyraźnych i skutecznych zmian w wyglądzie samochodu, ale tym razem zdecydowali się na minimalne modyfikacje. Tył SUV-a pozostaje bez większych innowacji, a jedyną widoczną zmianą z przodu jest nieco zmodyfikowany zderzak o odmiennym projekcie wokół przedniego trójwymiarowego logo Toyota.

Podstawowa wersja Prado w Niemczech kosztuje co najmniej 54 300 euro, a na szczycie gamy znajduje się teraz wersja TEC Edition. Główne różnice w tej konfiguracji to czarny wystrój z przodu, relingi dachowe w tym samym kolorze oraz 18-calowe felgi. Dealerzy wycenili tę wersję SUV-a na 77 360 euro. Niezależnie od wybranej modyfikacji, każdy Land Cruiser Prado jest wyposażony w 2,8-litrowy silnik turbodiesel o mocy 204 koni mechanicznych, sparowany z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Share This Article