Projektanci zaprezentowali nowy crossover Renault Grand Austral

Renault w 2023 roku rozpocznie sprzedaż nowego dużego crossovera Renault Grand Austral, który będzie wydłużoną wersją crossovera Coupe Renault Austral.

Projektanci francuskiej edycji L ’ Argus pokazali na renderowanym obrazie, jak z grubsza będzie wyglądał pierwszy siedmiomiejscowy crossover Renault.

W tej chwili Renault nie ma konkurenta dla dużych crossoverów, takich jak Peugeot 5008, Volkswagen Tiguan Allspace czy Skoda Kodiaq. Jednak sytuacja zmieni się w 2023 roku, gdy pojawi się Renault Grand Austral.
Siedmiomiejscowy Austral będzie miał długość 4,71 m. będzie miał rozstaw osi o około 7 cm dłuższy, a tylny zwis wzrośnie o 13 cm w porównaniu ze standardowym Austral.

Sądząc po renderowanym obrazie zewnętrznie, Grand Austral nie będzie się zbytnio różnić od wersji standardowej. Nawet tylne drzwi i tylne światła będą miały podobny wygląd.
Projektanci zaprezentowali nowy crossover Renault Grand Austral

Wnętrze tych crossoverów będzie również prawie takie samo, w tym zaawansowana technologicznie deska rozdzielcza. Ale Grand Austral będzie miał trzeci rząd siedzeń. W gamie silników nie będzie różnicy.