Projektanci zaprezentowali nowy crossover Renault Grand Austral

2 Min Read

Renault przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego najnowszego modelu – dużego crossovera pod nazwą Renault Grand Austral. Ten nowy pojazd będzie stanowił wydłużoną wersję popularnego crossovera Coupe Renault Austral.

W opublikowanych przez francuską edycję L’Argus renderach można zobaczyć w przybliżeniu, jak będzie prezentował się ten siedmiomiejscowy crossover. Według planów, Grand Austral ma wypełnić lukę w ofercie Renault na rynku dużych crossoverów, konkurując m.in. z takimi modelami jak Peugeot 5008, Volkswagen Tiguan Allspace czy Skoda Kodiaq. W chwili obecnej marka ta nie posiada w swojej gamie bezpośredniego konkurenta dla tych pojazdów, więc premiera Grand Austral zapowiada się na istotne wydarzenie w segmencie dużych rodzinnych crossoverów.

Nowy Renault Grand Austral będzie posiadał imponujące wymiary – długość 4,71 metra oraz rozstaw osi o około 7 cm dłuższy niż w wersji standardowej. Tylny zwis również zostanie wydłużony o 13 cm w porównaniu do Australa. Niemniej jednak, według renderowanych obrazów, zewnętrzny wygląd Grand Austral nie będzie zbytnio odbiegać od wersji standardowej. Nawet tylne drzwi i tylne światła zachowają podobny design.

Wnętrze nowego crossovera również będzie prawie identyczne z Austral, włączając w to zaawansowaną technologicznie deskę rozdzielczą. Jednak kluczową różnicą będzie obecność trzeciego rzędu siedzeń, co zapewni więcej miejsca dla pasażerów. Co ciekawe, w gamie silników nie przewiduje się żadnych różnic między wersją Grand Austral a standardowym modelem, co oznacza, że obie wersje będą oferować podobne osiągi i wybór jednostek napędowych.

Share This Article