Mercedes-Benz zapowiedział 7-osobowy crossover EQS o zasięgu 660 km

20 sierpnia tego roku zagraniczne media motoryzacyjne poinformowały, że Mercedes-Benz ogłosił nowy crossover EQS, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Nowy Mercedes-Benz EQS 2023 jest podobno pozycjonowany jako 7-osobowy luksusowy crossover w cenie od 130 000 USD, gdzie wersja z napędem na wszystkie koła jest w stanie zapewnić moc 536 litrów.jednocześnie zasięg nowości będzie fenomenalny Około 660 km Crossover będzie wyposażony w akumulator o mocy 107,8 kWh i obsługuje szybkie ładowanie (200 kWh), które można wykonać od 10 do 80% w zaledwie 30 minut. Jako głównych rywali na rynku Mercedes-Benz wybrał takie firmy jak Tesla i Lucid.

W kabinie, podobnie jak sedan EQS, nowy Cross ma trzy połączone ekrany — deskę rozdzielczą dla kierowcy, Centralny Ekran Dotykowy Sterowania i ekran rozrywki dla pasażera z przodu. Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w delikatnych szaro-beżowych odcieniach z nastrojowym oświetleniem, a jakość materiałów wykończeniowych nie budzi wątpliwości. W porównaniu do Tesli Model X crossover EQS ma więcej przestrzeni wewnętrznej (szczególnie w trzecim rzędzie) i bardziej komfortowe warunki dla pasażerów, jednak nie jest tak potężny. Aby naprawić tę wadę, Mercedes rozpoczął już prace nad wersją AMG.

Masywny crossover Mercedes EQS ma podobno ponad 16,5 stopy (5029 mm) długości i waży 7716 funtów (3,5 tony) i oferuje wszystkie funkcje, których można oczekiwać od luksusowego samochodu o wartości 130 000 USD. Na przykład fotele pasażerskie z funkcjami masażu i ogrzewania, imponujący ekran o wysokiej rozdzielczości, zastrzeżony system oświetlenia kabiny i wiele więcej.