Nowe Mercedes-Benz otrzymają multimedia z zaawansowaną grafiką 3D

Unity Technologies, jeden z liderów platform 3D i technologii Rzeczywistości Rozszerzonej, opracował nowy system operacyjny Dla Mercedes-Benz, który pojawi się we wszystkich modelach marki wraz z przejściem do roku modelowego 2024.

Oczekuje się zaawansowanej Wizualizacji 3D systemu i interfejsu użytkownika, nie tylko systemu multimedialnego, ale także cyfrowej tablicy rozdzielczej i monitorów dla pasażerów tylnych rzędów.

Nowy system operacyjny został nazwany Mercedes-Benz Operating System lub w skrócie MB.OS i zastąpi istniejącą platformę informacyjno-rozrywkową MBUX. Nowe oprogramowanie zostało po raz pierwszy wypróbowane w elektrycznym sedanie Vision EQXX, który zadebiutował jako koncepcja na początku 2022 roku. Otrzymał 47,5-calowy panel dotykowy o rozdzielczości 8K ze złożoną grafiką 3D.

Jak donosi Automotive News, niemiecki producent samochodów będzie korzystał z kompleksowego pakietu oprogramowania Unity Industrial Collection do wizualizacji 3D. Deklarowane jest również przesyłanie strumieniowe audio i wideo, zintegrowane aplikacje do przesyłania wiadomości i wciągające gry. Sama firma twierdzi, że nowe oprogramowanie zapewni komunikację między elektroniką pokładową samochodu, Internetem i chmurą.

„Wraz z wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego zamierzamy osiągnąć kilka celów” — wyjaśnił Magnus Ostberg, który zajmuje się projektem ze strony Mercedes-Benz. „Po pierwsze, stworzymy interfejs użytkownika, który pasuje do poziomu naszych samochodów premium, a po drugie, stworzymy dwukierunkową komunikację z klientem”.