Renault prezentuje elektryczny Camper Hippie Caviar Motel

Renault na zbliżającym się Salonie Samochodowym IAA Transportation 2022 w Hanowerze zaprezentuje ciekawy Camper Hippie Cavier Motel, zbudowany na bazie najnowszego elektrycznego Vana Kangoo E-Tech Electric. Samochód kontynuuje serię stylowych Kamperów, które rozpoczęły się w zeszłym roku wraz z wprowadzeniem samochodu pokazowego Hippie Caviar Hotel z Renault Trafic. Wkrótce samochód ten został wcielony do modelu produkcyjnego Renault Trafic Space Nomad. Możliwe więc, że ten sam los czeka młodszego brata.

Tak więc Hippie Cavier Motel jest zbudowany na Kangoo E-Tech Electric z długim rozstawem osi i napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 90 KW. Baterii o pojemności 45 kW.H wystarcza na przebieg 285 km, a naładowanie ich do zasięgu 170 km zajmie tylko 30 minut.

Przy opracowywaniu maszyny aktywnie stosowano materiały z recyklingu. Tak więc półki i Podłoga są wykonane ze starych opon i korków. Kamper zachwyci szeroką gamą uchwytów do sprzętu sportowego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na przykład na dachu można przewozić narty i nadal jest dużo miejsca na panoramiczne okno. Bardziej szczegółowe specyfikacje Hippie Cavier Motel, a także nowe zdjęcia, będą dostępne po debiucie na wystawie.