Renault prezentuje elektryczny Camper Hippie Caviar Motel

1 Min Read

Renault zaprezentuje na zbliżającym się Salonie Samochodowym IAA Transportation 2022 w Hanowerze interesujący Camper Hippie Cavier Motel, oparty na najnowszym elektrycznym Vanie Kangoo E-Tech Electric. Ten samochód kontynuuje serię stylowych Kamperów, którą rozpoczęto w zeszłym roku wraz z wprowadzeniem pokazowego modelu Hippie Caviar Hotel z Renault Trafic. Wkrótce potem samochód ten został wprowadzony do produkcji jako Renault Trafic Space Nomad. Istnieje więc szansa, że młodszy brat również podąży tą drogą.

Hippie Cavier Motel jest zbudowany na bazie Kangoo E-Tech Electric z długim rozstawem osi i napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 90 kW. Bateria o pojemności 45 kWh pozwala na przejechanie 285 km, a naładowanie jej do zasięgu 170 km zajmuje zaledwie 30 minut.

Podczas opracowywania tego pojazdu aktywnie wykorzystywano materiały z recyklingu. Półki i podłoga zostały wykonane z odzyskanych opon i korków. Kamper zaskakuje szerokim wachlarzem uchwytów na sprzęt sportowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na dachu znajduje się miejsce na przewożenie nart, a nadal pozostaje dużo miejsca na panoramiczne okno. Więcej szczegółowych informacji na temat Hippie Cavier Motel oraz nowe zdjęcia będą dostępne po debiucie na targach.

Share This Article