Co obejmuje ubezpieczenie grupowe PZU?

2 Min Read

Za co należy się odszkodowanie z PZU?

PZU oferuje wsparcie finansowe i pomoc w przypadku nieszczęśliwych wypadków, takich jak złamania, omdlenia czy wstrząśnienia mózgu. Odszkodowanie obejmuje również koszty związane z pobytem w szpitalu z powodu wypadku lub choroby oraz pomoc medyczną po wypadku.

Jak sprawdzić co obejmuje polisa PZU?

Aby dowiedzieć się, co obejmuje Twoja polisa PZU, możesz skorzystać z kilku metod kontaktu, w tym zadzwonić pod numer infolinii 801 102 102 lub wysłać sms o treści „SZKODA” pod numer 4102 – wówczas konsultant oddzwoni.

Ile trzeba mieć zwolnienia aby dostać odszkodowanie od PZU?

Warunkiem wypłaty świadczenia przez PZU jest czasowa niezdolność do wykonywania zawodu trwająca co najmniej 30 dni. Należy zgłosić roszczenie i dostarczyć zwolnienie lekarskie po otrzymaniu drugiego zwolnienia, kiedy przedłużenie niezdolności spełni warunki wypłaty świadczenia. Wcześniej nie ma pewności, czy pierwsze zwolnienie będzie przedłużone.

Ile płaci PZU za 1 Dzień pobytu w szpitalu?

PZU Życie SA wypłaca świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu w wysokości 0,5% sumy ubezpieczenia, z zastrzeżeniem ustaleń umowy.

Ile trzeba leżeć w szpitalu aby dostać pieniądze z PZU?

Aby otrzymać pieniądze z PZU, trzeba przebywać w szpitalu na dłużej niż 3 dni lub na oddziale intensywnej terapii przez dłuższy niż 48 godzin. Dopiero wtedy świadczenie zostanie wypłacone.

Share This Article