amortyzator toyota ile wytrzyma

Ile kilometrów wytrzymuje amortyzator?

Według producentów amortyzatorów ich żywotność szacowana jest na około 80 000 km, choć niektóre mogą być już wyeksploatowane nawet po 60 000 km. Właśnie dlatego należy je sprawdzać prewencyjnie nawet co około 20 000 km.

Jaki procent zużycia amortyzatorów?

Sprawny amortyzator może osiągnąć wynik tak 30 proc. jak i 70 proc., a wyniki powyżej 90 proc. mogą świadczyć prędzej o niesprawności maszyny testującej niż amortyzatorów. Natomiast bardzo często przyjmuje się, że wynik od 60 proc.

Czy warto wymieniać amortyzatory?

Jeśli współczynnik spada poniżej 20% , uważa się, że amortyzator jest niesprawny. Jednak wymianę amortyzatorów zaleca się już przy spadku sprawności poniżej 30-40%. Wymiana amortyzatorów konieczna jest także wtedy, jeśli różnica w wynikach między amortyzatorami na jednej osi wynosi więcej niż 15-20%.

Po jakim przebiegu wymienić amortyzatory?

Można jednak założyć, że średni przebieg, po przejechaniu którego konieczna jest wymiana amortyzatorów, w polskich warunkach drogowych i klimatycznych to około 50-70 tysięcy kilometrów.

Ile wytrzymują amortyzatory Kayaba?

Zazwyczaj wytrzymują 60-70 tys km, a rekordowe przebiegi sięgają nawet 100 tys km.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: