W jaki sposób powinniśmy dbać o nasze zdrowie w czasie upałów?

Jak dbać o siebie w upalne dni?

przewiewne ubrania, nosić okulary przeciwsłoneczne i nakrycia głowy, chronić skórę kremami z wysokimi filtrami. Osoby starsze czy chorujące na choroby przewlekle a także maluszki powinny podczas upałów unikać wychodzenia z domu, w czasie, gdy słońce najmocniej daje się we znaki, czyli pomiędzy 10-17.

Jak lepiej znosić upały?

Najlepiej sięgać po wodę niegazowaną w wersji solo lub z dodatkiem np. mięty i cytryny, letnie herbaty owocowe, domowe lemoniady bez cukru lub izotoniki (zwłaszcza jeśli jesteśmy aktywni fizycznie). Podczas upału pocimy się, aby nasz organizm się nie przegrzał. Musimy zatem uzupełnić braki soli mineralnych.

Czego nie wolno robić w upalne dni?

Gdy temperatura przekracza 30 stopni bezwzględnie powinniśmy unikać przebywania na plaży i kąpania się w morzu lub jeziorze, gdy skóra jest rozgrzana, np. zaraz po opalaniu się. Grozi to szokiem termicznym, który może się skończyć skurczem mięśni, paraliżem i utonięciem.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: