ubezpieczenie zielona karta co to jest

Ile kosztuje wykupienie Zielonej Karty?

Składka bazowa wynosi od 0 zł do 10 500 zł. Wycena jest indywidualna, klient może dostać 5% zwyżki za rozłożenie składki na 4 raty lub 5% zniżki za opłacenie Zielonej Karty z góry. Obowiązuje dodatkowa składka w wysokości około 20 zł.

Czy trzeba mieć Zieloną Kartę?

Gdzie obowiązuje Zielona Karta? Zielona Karta jest obowiązkowa w następujących państwach: Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina. Wjeżdżając na teren jednego z wymienionych krajów, samo ubezpieczenie OC nie wystarczy.

Gdzie jest potrzebna Zielona Karta 2022?

Zieloną Kartę musisz mieć w 2022 r., jeśli zamierzasz pokonać choćby kilometr po drogach: Albanii, Azerbejdżanu, Białorusi, Iranu, Izraela, Macedonii Północnej, Maroka, Mołdawii, Rosji, Tunezji, Turcji i Ukrainy.

Gdzie nie obowiązuje Zielona Karta?

Kosowo, jako jedyny kraj Europie, w ogóle nie akceptuje ani ubezpieczenia OC, ani Zielonej Karty. W związku z tym, jeśli chcemy wjechać na terytorium tego kraju samochodem, będziemy musieli wykupić na granicy dodatkowe ubezpieczenie graniczne.

Kto dostaje zieloną kartę?

Zieloną Kartę można uzyskać wyłącznie w Polsce, w ubezpieczalnia, w której posiada się polisę OC. Jeśli nie ma się tego dokumentu, przekraczając granicę kraju wymagającego Zielonej Karty trzeba wykupić specjalne ubezpieczenie graniczne, które często jest bardzo drogie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: