ubezpieczenie uczniów na wycieczce jaki paragraf

Czy uczeń musi być ubezpieczony na wycieczce?

Co istotne, ubezpieczenie uczniów na wycieczce szkolnej obowiązkowe jest tylko w przypadku wyjazdów zagranicznych. Jeśli Twoje dziecko jedzie na wycieczkę krajową, szkoła nie ma obowiązku wykupić mu ubezpieczenia od NNW.

Jaki paragraf ubezpieczenie?

W zakresie wydatków związanych ze składkami od umowy zlecenia (jako koszty zleceniodawcy) właściwym będzie paragraf 4110, z kolei w zakresie wydatków związanych z kosztami ubezpieczenia pojazdu gaśniczego właściwym będzie paragraf 4430.

Kogo ubezpieczamy na wycieczce?

Uczestnicy wycieczek i imprez podlegają ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków, a w przypadku wycieczki lub imprezy zagranicznej – ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia (§ 15 rozporządzenia MENiS z 8 listopada 2001 r.).

Czy szkoła może ubezpieczyć ucznia?

Ministerstwo Edukacji i Nauki Według prawa jak i komunikatów KNF i Ministerstwa Edukacji i Nauki, nie ma przymusu ubezpieczania dziecka w szkole. Ochrona dziecka w ramach ogólnej szkolnej polisy jest dobrowolnym wyborem rodzica.

Czy dziecko może jechać na wycieczkę bez ubezpieczenia?

Na wycieczce wszyscy uczniowie muszą być ubezpieczeni! Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest wymagane przy organizacji przez szkoły wycieczek i imprez, a w przypadku wycieczek zagranicznych wymagane jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia (§ 15 ww.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: