Ubezpieczenie turystyczne słowacja?

Jakie ubezpieczenie turystyczne na Słowację?

Jakie ubezpieczenie na Słowację – EKUZ czy polisa podróżna? Jako kraj członkowski Unii Europejskiej Słowacja honoruje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Należy pamiętać, że bezpłatna pomoc medyczna w ramach EKUZ obowiązuje turystów z UE w takim samym zakresie, jak świadczona jest obywatelom słowackim.

Gdzie kupic ubezpieczenie na Slowacje?

Jakie ubezpieczenia mamy do wyboru? bezpośrednio w ośrodku Tatranská Lomnica – Infocentrum. Więcej informacji (w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia) na stronie http://www.vt.sk/pl/informacje/pierwsza-pomoc/ oraz w siedzibie Górskiego Pogotowia Ratunkowego HZS w Starym Smokowcu – oficjalna strona HZS http://www.hzs.sk/.

Jakie ubezpieczenie w słowackie góry?

Co powinno zawierać ubezpieczenie w Tatry Słowackie? Najważniejsze są koszty ratownictwa – powinny być ubezpieczone na sumę nie mniejszą niż 5 000 euro. Trzeba posiadać także ubezpieczenie kosztów leczenia (na kwotę co najmniej 30 000 euro), a także NNW.

Gdzie wykupić ubezpieczenie w Tatry Słowackie?

W razie wypadku w Tatrach po polskiej stronie pomocy udzieli TOPR lub GOPR, a po słowackiej Horská Záchranná Služba.

Czy na Słowacji trzeba mieć ubezpieczenie?

By móc korzystać ze słowackiej służby zdrowia na tych samych zasadach co Słowacy, należy zabrać ze sobą w podróż Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dokument jest wydawany bezpłatnie przez Narodowy Fundusz Zdrowia, po wcześniejszym złożeniu stosownego wniosku.

Co warto przywieźć ze Słowacji?

Z naszej podróży po Słowacji warto przywieźć miejscowe produkty spożywcze, takie jak słynna czekolada studencką, różnego rodzaju batony, lentilki. Słowacja może pochwalić się bardzo dobry piwem, wyśmienitymi winami i różnego rodzaju likierami alkoholowymi, które w tym kraju są szczególnie tanie.

Co warto kupic na Słowacji?

Słowacja to nie tylko piękne krajobrazy, ale także znakomite produkty. Do najpopularniejszych słowackich artykułów spożywczych można zaliczyć czekoladę studentską, chipsy Chrumky, wafelki Horalky, ziołowe herbatki i peceny caje, owcze sery, napój Kofola oraz alkohole takie jak: śliwowica, Tatratea oraz piwa.

Jakie są sporty wysokiego ryzyka?

Uprawianie tych dyscyplin często odbywa się w warunkach zagrożenia życia. To przykładowo: wspinaczka górska i skałkowa, narciarstwo, jazda na quadach, żeglarstwo, jazda konna, biegi powyżej 5 km, jazda na skuterach wodnych, kolarstwo, skoki do wody, wioślarstwo, sporty walki, motocross, nurkowanie i surfing itd.

Jakie ubezpieczenie w Tatry?

Polisa NNW na Szlaku zapewnia pełną ochronę w razie wypadku na terenie obu Tatrzańskich Parków Narodowych – po stronie polskiej (TPN) i słowackiej (TANAP). W 2019 roku w Tatrach zginęło 18 osób, TOPR przeprowadził 739 akcje ratunkowe, z czego aż 281 z udziałem śmigłowca.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd w Tatry Słowackie?

NFZ jak najbardziej rekomenduje zakup prywatnego ubezpieczenia turystycznego, które pokrywa koszty niefinansowane w ramach EKUZ. Agnieszka i Tomek wybrali się w Tatry Słowackie na weekend, mając wyłącznie EKUZ.

Czy karta EKUZ jest potrzebna na Słowacji?

Na Słowacji możesz na podstawie karty EKUZ skorzystać z zabiegów dializy oraz z tleno- i chemioterapii. Szczegóły leczenia musisz przed przyjazdem na Słowację ustalić ze świadczeniodawcą, który działa w ramach krajowej publicznej służby zdrowia.

Co warto kupic na słowacji?

Słowacja to nie tylko piękne krajobrazy, ale także znakomite produkty. Do najpopularniejszych słowackich artykułów spożywczych można zaliczyć czekoladę studentską, chipsy Chrumky, wafelki Horalky, ziołowe herbatki i peceny caje, owcze sery, napój Kofola oraz alkohole takie jak: śliwowica, Tatratea oraz piwa.

Co warto zjeść na Słowacji?

Oprócz kwaśnicy najpopularniejszymi zupami na Słowacji są: fazuľová s klobásou (czyli zupa fasolowa z kiełbasą) oraz rezancová (rosół), którą warto spróbować z makaronem naleśnikowym. Z szybkich przekąsek bardzo popularnymi daniami są pierogi z bryndzą, panierowany ser oraz dobrze nam znane placki ziemniaczane.

Co się pije na Słowacji?

Najpopularniejsze alkohole spirytusowe produkowane na Słowacji:

  • Slivovica (śliwowica), mocny alkohol wykonany ze śliwek, zawartość alkoholu wynosi od 30 do 50%. Przy czym większość z nich waha się w granicy 50%. …
  • Hruškovica (brandy gruszkowe),
  • Demänovka (likier ziołowy),
  • Borovička (rodzaj ginu).

Co warto spróbować na Słowacji?

  • 10 dań, których warto spróbować na Słowacji. …
  • Fazulovica = Zupa fasolowa. …
  • Kapustnica = Słowacki kapuśniak. …
  • Demikat = Zupa bryndzowa. …
  • Kačica s červenou kapustou = Pieczona kaczka z kapustą …
  • Zemiakové lokše = Naleśniki ziemniaczane. …
  • Panenka v slaninke = Polędwiczki zawijane boczkiem. …
  • Strapacska = Kluski z kapustą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: