ubezpieczenie szyb co obejmuje

Czy ubezpieczenie obejmuje pęknięcie szyby?

Jeśli chcesz tego uniknąć, konieczna jest jej wymiana lub naprawa. Tradycyjne OC obejmuje zgłoszenie pękniętej szyby i odszkodowanie tylko dla poszkodowanego, a nie sprawcy, dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkową polisę.

Czy warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb pozwala jednak na pełne zabezpieczenie się przed przykrymi konsekwencjami. Ten produkt cechuje się w głównej mierze niską ceną, dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Tym bardziej że do uszkodzenia szyb dochodzi bardzo często.

Po co dodatkowe ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb zapewnia pomoc ubezpieczyciela w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia szyby – niezależnie od jego powodu. W ramach likwidacji szkody szyba może zostać jedynie naprawiona lub wymieniona na nową. W niektórych przypadkach likwidacja szkody z ubezpieczenia szyb pozwala zachować zniżki AC.

Czy AC pokrywa wymianę szyby?

Jeśli Twoje ubezpieczenie obejmuje ochroną dane zdarzenie, nie zapłacisz za naprawę lub wymianę szyby z własnej kieszeni. Jeśli Twoja szkoda zostanie zlikwidowana w ramach ubezpieczenia szyb, to nie spowoduje to utraty zniżek na OC i AC. Plusem ubezpieczenia szyb samochodowych może być również niska cena.

Jak zgłosić uszkodzenie szyby?

Szkodę najlepiej zgłosić do ubezpieczyciela zaraz po jej powstaniu. Dzięki temu będzie można poprosić rzeczoznawcę, który wyceni koszt naprawy oraz wskaże mechanika, do którego powinno się zgłosić.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: