ubezpieczenie szkolne co obejmuje

Za co można dostać odszkodowanie w szkole?

Najczęściej będą to sytuacje takie jak:uszkodzenie ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku (np. … śmierć dziecka (tu przysługuje odszkodowanie w wysokości 100% całkowitej sumy ubezpieczenia),poważne zachorowanie,sepsa,śmierć rodzica.Sep 22, 2022

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje śmierć rodzica?

Ubezpieczeniem szkolnym objęta jest także śmierć rodzica. Niestety, większość tanich polis działa tylko w Polsce. Niektóre tylko w szkole oraz w drodze do szkoły i ze szkoły do domu, czyli nie obejmują wypadków, które wydarzyły się w trakcie kolonii czy obozów.

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje operację?

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują pokrycie kosztów przeprowadzenia operacji plastycznej (w razie konieczności), a także zasiłek dzienny, gdy w efekcie wypadku dziecko ma dłuższą przerwę w nauce. Polisa może obejmować zawał serca, zatrucie.

Jak starać się o odszkodowanie w szkole?

Oczywiście rodzice powinni także wiedzieć, że odszkodowanie z ubezpieczenia szkolnego jest wypłacane w ściśle określony sposób. Aby móc otrzymać pieniądze, najpierw trzeba zgłosić ubezpieczycielowi, że doszło do wypadku. W tym celu właściciele polisy muszą wypełnić specjalny formularz zgłoszenia szkody.

Czy wypadek w szkole odszkodowanie?

Wypadek w drodze do szkoły – czy należy się odszkodowanie? O odszkodowanie można się ubiegać, jeśli dziecko znajduje się pod opieką pedagoga, nauczyciela czy opiekuna szkolnego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: