Ubezpieczenie samochodu przed przerejestrowaniem?

Czy po przerejestrowaniu samochodu ubezpieczenie jest wazne?

Przerejestrowanie samochodu nie wpływa w żaden sposób na ważność polisy. Nowy właściciel może zostać przy tym ubezpieczeniu, ale musi liczyć się z tym, że towarzystwo dokona rekalkulacji składki i być może trzeba będzie dopłacić.

Jak dlugo można jezdzic na czyims ubezpieczeniu?

Możesz jeździć z ubezpieczeniem poprzedniego właściciela aż do końca okresu, na który została zawarta ta umowa. Poprzedni właściciel pojazdu zobligowany jest w terminie 14 dni od daty sprzedaży powiadomić towarzystwo ubezpieczeń o tym, że sprzedał samochód.

Co jest potrzebne do przerejestrowania samochodu bez zmiany tablic?

Od 31 stycznia 2022 r. nabywca auta używanego zarejestrowanego na terenie Polski może wnioskować o zachowanie dotychczasowych tablic rejestracyjnych. Rejestracja samochodu bez zmiany tablic jest możliwa tylko wtedy, gdy są one czytelne i zgodne z obowiązującym unijnym wzorcem.

Ile trwa przerejestrowanie auta bez zmiany tablic?

Sam proces rejestracji trwa około godzinę. Urzędnik przejrzy przedstawione dokumenty i wyda miękki (czasowy) dowód rejestracyjny. W ciągu 30 dni nowy właściciel pojazdu otrzyma tradycyjny dowód rejestracyjny oraz tablice (jeśli o nie wnioskował). Zazwyczaj dokument jest gotowy do odbioru w ciągu 14 dni.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: