Ubezpieczenie samochodu niemcy?

Ile wynosi ubezpieczenie auta w Niemczech?

Od czego zależy składka ubezpieczenia w Niemczech? Według Organizacji Insurance Europe, średnia składka roczna za OC w Niemczech wynosi 237 euro, co plasuje ten kraj na szóstym miejscu pod względem cen za polisy. Dla porównania, Polska znalazła się w tym rankingu na 13 miejscu ze średnią w wysokości 106 euro za OC[1].

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia samochodu w Niemczech?

Koszty ubezpieczenia auta w Niemczech są uzależnione od różnych czynników. Wysokość składki ubezpieczenia auta wylicza się na podstawie marki i modelu, pojemności i mocy silnika, rocznego przebiegu w kilometrach, liczby lat bez wypadku, miejscowości zameldowania właściciela itd.

Co trzeba mieć w samochodzie w Niemczech?

Przed wyjazdem autem do Niemiec warto też sprawdzić wyposażenie samochodu. Na wyposażeniu auta powinna znaleźć się kamizelka odblaskowa, apteczka, gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy.

Jaka jest kara za brak ubezpieczenia w Niemczech?

Zgodnie z ustawą § 193 ust. 4 VVG osoby nie posiadające ubezpieczenia zdrowotnego, podlegają krze finansowej: do 6 miesięcy kara jest równa wysokości miesięcznej składki. za każdy następny miesiąc kara ta wynosi 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: