Ubezpieczenie samochodu na wyjazd do chorwacji?

Ile kosztuje ubezpieczenie auta na wyjazd do Chorwacji?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na wyjazd do Chorwacji?

Najtańsza oferta OC i assistance (z opcją Europa) 377 zł – holowanie do 75 km
Akceptowalna oferta OC i assistance (z opcją Europa) 584 zł – holowanie do 600 km w Polsce i 500 km w Europie
Ubezpieczenie OC (bez assistance) 376 zł

Czy do Chorwacji potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Chorwację na rankomat.pl? EKUZ w Chorwacji nie gwarantuje pełnej ochrony. Za wizytę u lekarza trzeba dodatkowo dopłacić około 10 kun. Trzeba dopłacić także za pobyt w szpitalu czy leczenie specjalistyczne.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem do Chorwacji?

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej, więc do przekroczenia granicy wystarczy jedynie dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, np. dowód osobisty. Pod warunkiem, że planowany pobyt nie przekroczy 90 dni. W tym przypadku będzie już wymagana wiza.

Jak przygotować się na wyjazd do Chorwacji samochodem?

Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja należy do Strefy Schengen, więc nie ma kontroli granicznych, jeśli wjeżdżasz do tego kraju z innego państwa ze strefy. Jadąc samochodem musisz oczywiście mieć prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz polisę ubezpieczenia OC – nie jest wymagana Zielona Karta.

Co daje Karta EKUZ w Chorwacji?

W nagłych przypadkach w Chorwacji możemy skorzystać z opieki medycznej w dowolnym szpitalu publicznym. Z kartą EKUZ za taką usługę musimy jednak i tak dopłacić — pacjent pokrywa ok. 20 proc. kosztów leczenia specjalistycznego i szpitalnego.

Na co trzeba uważać w Chorwacji?

Czego unikać w Chorwacji?

  • Odizolowane obszary, szczególnie w nocy.
  • Wystawianie na widok drogocennej biżuterii lub elektroniki.
  • Pozostawianie wartościowych przedmiotów bez nadzoru w miejscach publicznych.
  • Nieautoryzowani sprzedawcy uliczni lub nieoficjalni przewodnicy.
  • Przesadne spożywanie alkoholu i narkotyków.

W jakim miesiącu najlepiej jechać do Chorwacji?

Chorwacja to kraj, który zdecydowanie warto odwiedzić. Występuje tam klimat śródziemnomorski. W naszej opinii najlepiej pojechać na wakacje w Chorwacji w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu. Warto także spędzić tam urlop w maju i październiku.

Co lepiej zabrać do Chorwacji kuny czy euro?

Wyjeżdżając do Chorwacji warto mieć ze sobą euro, ponieważ od 1 stycznia 2023 roku jest to oficjalna waluta w tym kraju. Jednak do 31 grudnia 2023 ceny towarów i usług będą podawane w euro i kunach. Jeśli posiadamy kuny z naszych poprzednich wyjazdów do Chorwacji, możemy je wymienić na euro do końca roku 2023 roku.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: