ubezpieczenie samochodu jak uzyskać zniżki

Komu należą się zniżki OC?

Zniżki OC i zniżki AC to systemy rabatowe powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe. Przyjęło się, że zniżka w ubezpieczeniach komunikacyjnych przysługuje kierowcy po roku bezszkodowej jazdy.

Ile procent zwyżki za wiek?

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki. W danym towarzystwie zwyżka za wiek może wynosić np. 10 proc., ale opłata za OC będzie wyższa niż w firmie, która nakłada zwyżkę w wysokości 20 proc.

Do jakiego wieku jest zwyżka na OC?

Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia. Należy jednak pamiętać, że zwyżka za wiek to nie jedyny czynnik, który brany jest pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC.

Kiedy traci się zniżki na ubezpieczenie samochodu?

Zniżki z OC tracisz gdy spowodujesz na drodze szkodę lub gdy spowoduje ją współwłaściciel twojego samochodu. Jeśli nie kupujesz polis OC przez kilka lat z rzędu, zaczynasz tracić wypracowane wcześniej zniżki.

Jak wykupić ochronę zniżek?

Ochrona zniżek działa tylko w towarzystwie, z którym zawarłeś umowę ubezpieczenia. Spowodowana przez Ciebie szkoda komunikacyjna zostanie zgłoszona do UFG, nawet jeśli posiadałeś gwarancję utrzymania zniżek. Ochronę zniżek możesz wykupić/otrzymać tylko w nielicznych towarzystwach ubezpieczeniowych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: