ubezpieczenie podróżne jak działa

Jak korzystać z ubezpieczenia turystycznego?

Co to jest ubezpieczenie turystyczne i jak działa? Najprościej mówiąc ubezpieczenie turystyczne to umowa między klientem a ubezpieczycielem, że w razie wystąpienia niespodziewanych zdarzeń podczas podróży, ubezpieczyciel pokryje ich koszty.

Czy warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Zapewnisz sobie bezpieczne i beztroskie wakacje z polisą Najważniejszy powód posiadania ubezpieczenia jest jeden: polisa turystyczna zapewni nam bezpieczne, spokojne, beztroskie wakacje, a w razie sytuacji kryzysowych – otrzymamy niezbędną pomoc.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Standardowo polisa wyjazdowa obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i assistance oraz NNW . Warto pomyśleć również o ubezpieczeniu, bagażu podróżnego, opóźnienia bagażu, opóźnienia lotu i OC w życiu prywatnym, czy OC związanym z uprawianiem sportu.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

ubezpieczyciel nie pokryje kosztów operacji plastycznej lub zabiegów kosmetycznych. Wyłączenia należy każdorazowo sprawdzić w OWU. Ubezpieczenie turystyczne w swej podstawowej wersji zazwyczaj nie obejmuje szkód związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Ile kosztuje ubezpieczenie w czasie podróży?

Najtańsza polisa dostępna jest za 3,74 zł dziennie. Najdroższą na terenie Europy można mieć za około 70 zł/dzień, a na świecie za nieco ponad 100 zł dziennie. Optymalna cena polisa powinna być dopasowana do zakresu ochrony, kierunku i charakteru wyjazdu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: