ubezpieczenie oc o ile zdrożało

Ile podrożało OC w 2022?

Znamienny jest fakt, że w czerwcu wzrosły składki wszystkich badanych polis OC – nie tylko tych najtańszych. W ujęciu rocznym (czerwiec 2021 r. – czerwiec 2022 r.) obowiązkowe ubezpieczenia podrożały natomiast o 7,6%.

Ile kosztuje OC w 2022 roku?

Średnia składka OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku, polisy są tańsze aż o 15%. Jednak obniżek nie odczują wszyscy kierowcy.

Ile podrożeje OC?

Wiercioch zapowiada wzrost obowiązkowej składki OC dla posiadaczy pojazdów. O ile? Wiceszef KNF ujawnia, że o 20 zł w skali roku, czyli o 4 proc. więcej niż teraz.

Ile wzroslo ubezpieczenie samochodu?

Oszczędź nawet 50% na polisie. W 2021 roku wzrost inflacji nie wpłynął na podwyżki cen obowiązkowego OC. Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o pełnych pakietach ubezpieczeń samochodów. W porównaniu do 2020 roku średnia cena ubezpieczenia OC AC wzrosła w całym kraju średnio o 13%.

Czy OC drożeje?

Ogólny wzrost kosztów OC może być dla kierowców bardzo odczuwalny. Jak zaznaczył prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) Jan Grzegorz Prądzyński, cena ubezpieczenia OC komunikacyjnego na koniec I kw. 2022 r. wynosiła 488 zł i była niższa niż rok wcześniej o prawie 2 proc.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: