ubezpieczenie oc kto moze wykupic

Czy ubezpieczenie OC musi być na wlasciciela?

Czy OC musi być na właściciela pojazdu? Jak wspomnieliśmy, w Polsce obowiązkowe ubezpieczenie OC jest przypisane do pojazdu, a nie do konkretnej osoby. Dlatego kierowcy mający dwa auta czy więcej muszą każde z nich ubezpieczyć osobno.

Czy osoba trzecią może ubezpieczyć samochód?

W Polsce ubezpieczenie OC przypisane jest do pojazdu mechanicznego, a nie konkretnego kierowcy. Samodzielnie ubezpieczyć samochód może każdy ze współwłaścicieli. Jednocześnie właściciel może upoważnić inną osobę, która np. na co dzień korzysta z auta do zakupu polisy OC w jego imieniu.

Czy ubezpieczenie samochodu może być na inną osobę niż dowód?

Tak, może to zrobić każdy ze współwłaścicieli, nawet jeśli nie został jeszcze wpisany do dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Kto może ubezpieczyć auto?

To rozwiązanie pozwalające na oszczędność, ponieważ za ubezpieczenie samochodu płaci tylko właściciel, ale jednocześnie w razie jakiegokolwiek wypadku, posiadacz pojazdu utraci wszelkie zniżki OC. Z praw ubezpieczeniowych jednoznacznie wynika, że polisa OC jest przypisywana do samochodu, a nie do użytkowników auta.

Czy można ubezpieczyć kogoś bez jego wiedzy?

Tak. Zgodnie z art. 808 §1 Kodeksu cywilnego, ubezpieczający może zawrzeć umowę ubezpieczenia na cudzy rachunek. Przedmiotem ochrony ubezpieczeniowej w umowie zawartej w cudzym interesie może być również zdrowie i życie osoby trzeciej.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: