ubezpieczenie oc jak zrezygnowac

Ile wcześniej trzeba wypowiedzieć umowę OC?

Art. 28 ust. 1 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych podaje, że właściciel pojazdu powinien nie później niż na jeden dzień przed końcem umowy ubezpieczenia OC złożyć wypowiedzenie na piśmie, inaczej bowiem dojdzie do automatycznego przedłużenia tej umowy.

Jak zrezygnować z automatycznego przedłużenia OC?

Zbliża się koniec Twojej umowy ubezpieczeniowej i nie chcesz jej kontynuować? Najpóźniej jeden dzień przed jej wygaśnięciem, musisz złożyć wypowiedzenie i wykupić polisę OC w innej firmie. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności będą się zgadzać, zrób to kilka dni przed wyznaczonym terminem.

Czy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w trakcie jej trwania?

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej jest możliwe, ale trzeba równocześnie zadbać o zawarcie nowej polisy.

Czy OC można wypowiedzieć w każdej chwili?

Umowę ubezpieczenia OC w 2021 roku można wypowiedzieć w dowolnym momencie jej trwania, ale rozwiąże się z ostatnim dniem okresu, na który została zawarta. Dzięki wypowiedzeniu umowa OC nie odnowi się automatycznie na kolejne 12 miesięcy.

Co potrzeba do wypowiedzenia umowy OC?

Jakie informacje powinno zawierać wypowiedzenie umowy OC?nazwę i adres firmy ubezpieczeniowej,imię, nazwisko oraz adres osoby wypowiadającej umowę,markę, numer rejestracyjny i numer VIN pojazdu, który był przedmiotem umowy,numer polisy,okres ubezpieczenia,podstawę prawną,podpis osoby wypowiadającej OC.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: