ubezpieczenie oc ile zdrozalo

Ile wzroslo ubezpieczenie samochodu?

Oszczędź nawet 50% na polisie. W 2021 roku wzrost inflacji nie wpłynął na podwyżki cen obowiązkowego OC. Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o pełnych pakietach ubezpieczeń samochodów. W porównaniu do 2020 roku średnia cena ubezpieczenia OC AC wzrosła w całym kraju średnio o 13%.

Ile wzrośnie składka OC po kolizji?

Jak działa system bonus/malus po szkodzie? W przypadku niektórych towarzystw ubezpieczeniowych obowiązuje zwyżka 10% za szkodę powstałą z winy kierowcy. Część firm zwiększa składkę OC z tego tytułu o 20%.

Czy OC Zdrozalo?

Niestety, polisy OC w ostatnich miesiącach mocno podrożały i nic nie wskazuje na to, że to koniec podwyżek. Więcej płacimy zarówno za OC, ale jeszcze większe podwyżki uderzyły po kieszeniach kupujących polisy autocasco – nawet o ponad 100 procent! Niestety, nic nie wskazuje że to koniec podwyżek.

Ile podrożeje OC?

Wiercioch zapowiada wzrost obowiązkowej składki OC dla posiadaczy pojazdów. O ile? Wiceszef KNF ujawnia, że o 20 zł w skali roku, czyli o 4 proc. więcej niż teraz.

Ile podrożało OC w 2022?

Znamienny jest fakt, że w czerwcu wzrosły składki wszystkich badanych polis OC – nie tylko tych najtańszych. W ujęciu rocznym (czerwiec 2021 r. – czerwiec 2022 r.) obowiązkowe ubezpieczenia podrożały natomiast o 7,6%.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: