ubezpieczenie oc ile wzrośnie

Czy ubezpieczenia OC podrożały 2022?

Znamienny jest fakt, że w czerwcu wzrosły składki wszystkich badanych polis OC – nie tylko tych najtańszych. W ujęciu rocznym (czerwiec 2021 r. – czerwiec 2022 r.) obowiązkowe ubezpieczenia podrożały natomiast o 7,6%.

Ile wzrasta OC?

Cena OC zależy od wielu czynników, w tym od bezszkodowej jazdy. Zniżki i zwyżki OC obliczane są indywidualnie przez poszczególnych ubezpieczycieli na zasadzie bonus-malus. Za rok bezszkodowej jazdy najczęściej otrzymujemy 10% zniżki. Po szkodzie OC może w zależności od ubezpieczyciela wzrosnąć o 10, 20 lub nawet 30%.

Ile wzrosnie skladka po kolizji?

W III kwartale 2021 r. kierowcy, którzy w ostatnim roku (polisowym) spowodowali kolizję lub wypadek, płacili za OC średnio o 52,7% więcej niż osoby deklarujące brak szkód. W znacznie gorszej sytuacji byli właściciele pojazdów, u których wystąpiły dwa takie zdarzenia – cena polisy wzrastała wówczas średnio o 91,4%.

Ile procent zwyżki za wiek?

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki. W danym towarzystwie zwyżka za wiek może wynosić np. 10 proc., ale opłata za OC będzie wyższa niż w firmie, która nakłada zwyżkę w wysokości 20 proc.

Ile kosztuje OC w 2022 roku?

Średnia składka OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku, polisy są tańsze aż o 15%. Jednak obniżek nie odczują wszyscy kierowcy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: