ubezpieczenie oc dlaczego drożeje

Dlaczego ubezpieczenie drożeje?

Powodem, dla którego wszyscy kierowcy płacą wyższe składki za swoje ubezpieczenie jest coraz wyższa kwota sumaryczna wypłat odszkodowania. Z roku na rok, kwoty wypłat rosną i to w bardzo szybkim tempie. Co za tym idzie, towarzystwa muszą w jakiś sposób te luki finansowe sobie uzupełnić.

Ile podrożało OC w 2022?

Znamienny jest fakt, że w czerwcu wzrosły składki wszystkich badanych polis OC – nie tylko tych najtańszych. W ujęciu rocznym (czerwiec 2021 r. – czerwiec 2022 r.) obowiązkowe ubezpieczenia podrożały natomiast o 7,6%.

Czy OC drożeje?

Ogólny wzrost kosztów OC może być dla kierowców bardzo odczuwalny. Jak zaznaczył prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) Jan Grzegorz Prądzyński, cena ubezpieczenia OC komunikacyjnego na koniec I kw. 2022 r. wynosiła 488 zł i była niższa niż rok wcześniej o prawie 2 proc.

Kiedy najlepiej wykupić ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC należy kupić najpóźniej w dniu rejestracji auta, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia go do ruchu. Nabywca pojazdu może skorzystać z pakietu dealerskiego, może też na własną rękę znaleźć polisę OC oraz skorzystać z dodatkowych polis, np. ubezpieczenia AC.

W jakiej firmie jest najtańsze OC?

Najtańsze OC – jak duże mogą być różnice w cenie?UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena rocznaProamaOC239,00 zł Porównaj cenyTrastiOC293,00 zł Porównaj cenymtu24.plOC378,00 zł Porównaj cenyLink4OC421,00 zł Porównaj ceny

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: