ubezpieczenie nw samochodu co to jest

Co obejmuje ubezpieczenie NW samochodu?

Ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z ruchem pojazdu – w trasie, ale również podczas wsiadania i wysiadania, ładowania, zatrzymania, postoju czy naprawy auta. Wysokość odszkodowania określona jest kwotowo, w zależności od poniesionego uszczerbku na zdrowiu (ustalanego w procentach).

Czy warto płacić NW przy OC?

Zdecydowanie tak! Do zakupu ubezpieczenia NNW zachęca szeroki zakres ochrony dla kierowcy i pasażerów. Poza tym polisę gwarantującą świadczenia finansowe wypłacane w razie nieszczęśliwego wypadku zdecydowanie warto posiadać.

Czy ubezpieczenie NW jest obowiązkowe?

W przeciwieństwie do OC, NNW nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Ponadto wbrew obiegowej opinii czy nazewnictwie, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie dotyczy bezpośrednio szkód samochodu.

Czy NW i NNW to to samo?

Polisa NNW (często mylnie określana, jako NWW, czy też w skrócie NW) gwarantuje wypłatę pieniędzy w razie uszkodzenia ciała lub śmierci oraz – w szerszym wariancie – zwrot kosztów leków i leczenia, w tym rehabilitacji. Zakres ochrony zależy od rodzaju umowy u poszczególnych ubezpieczycieli.

Ile można dostać odszkodowania z NW?

Musisz jednak mieć świadomość, że odszkodowanie z NNW nie jest wysokie, ponieważ sumy ubezpieczenia często zawierają się w przedziale 5-15 tysięcy złotych. 100 procent świadczenia wypłacane jest tylko w momencie śmierci poszkodowanego albo trwałych zaburzeń psychoruchowych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: