ubezpieczenie komisowe co to znaczy

Co to jest ubezpieczenie komisowe?

OC komisowe to inaczej OC krótkoterminowe, które nabywa się dla pojazdu na minimum 30 dni. Ubezpieczenie krótkoterminowe wygasa po okresie, na jaki zostało zawarte. Komisy nie zawsze kupują OC komisowe – mogą korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela.

Czy można jezdzic na ubezpieczeniu Komisowym?

Czy warto korzystać z OC komisowego? Nabywca pojazdu z komisu, który otrzymał wraz z dokumentami ważne ubezpieczenie komisowe, może z niego korzystać.

Ile kosztuje ubezpieczenie komisowe?

OC komisowego nie trzeba wypowiadać, bo nie przedłuża się automatycznie. Składka za ubezpieczenie komisowe jest naliczana ryczałtem i w przypadku samochodu osobowego kosztuje zwykle około 70 zł. Przed zakupem używanego samochodu warto upewnić się, czy poprzedni właściciel wykupił OC na ten pojazd.

Czy komis musi płacić OC?

Polisę OC trzeba wykupić niezależnie od tego, czy pojazd faktycznie uczestniczy w ruchu, czy stoi na parkingu. Również tym komisowym. Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma obowiązek wykupić polisę OC.

Ile kosztuje OC krótkoterminowe?

Krótkoterminowe ubezpieczenia OC nie różnią się zakresem ochrony od całorocznego ubezpieczenia OC. Polisa działa zarówno w Polsce, jak i wielu krajach Europy. Polisa OC na okres 30 dni lub 3 miesięcy to koszt ok. 100 zł.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: