ubezpieczenie jak wyjezdzam za granice

Jak się ubezpieczyć wyjeżdżając za granicę?

Jadąc do pracy za granicę, oczywiście można skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Mogą ją wyrobić wyłącznie osoby ubezpieczone w polskim NFZ. Karta daje możliwość korzystania z publicznej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć się na wyjazd za granicę?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie mamy wybór i gdzie znajdziemy firmę z historią – sprawdzoną i cieszącą się zaufaniem klientów. Takim usługodawcą jest właśnie UNIQA.

Czy ubezpieczenie OC obowiązuje za granicą?

Podróżując samochodem zarejestrowanym w Polsce po terytorium zdecydowanej większości państw Europy wystarczy mieć przy sobie potwierdzenie posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Polskie OC zadziała na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Najtańsza polisa dostępna jest za 3,74 zł dziennie. Najdroższą na terenie Europy można mieć za około 70 zł/dzień, a na świecie za nieco ponad 100 zł dziennie. Optymalna cena polisa powinna być dopasowana do zakresu ochrony, kierunku i charakteru wyjazdu.

Ile kosztuje europejskie ubezpieczenie?

Karta EKUZ jest bezpłatna. Pamiętaj, że nie wszystkie usługi medyczne za granicą są bezpłatne. Sprawdź, na jakich zasadach możesz korzystać z usług medycznych oraz ile kosztuje leczenie w krajach UE i EFTA.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: