ubezpieczenie grupowe w pracy co obejmuje

Co obejmuje grupowe ubezpieczenie?

Ubezpieczenie grupowe – polisa na życie, w której ten sam zakres ochrony, suma ubezpieczenia i inne elementy produktu polisowego dotyczą przynajmniej kilku osób. Rozwiązanie najczęściej stosowane w zakładach pracy w stosunku do zatrudnionych.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe w PZU?

Ochrona po wypadku Wsparcie finansowe m.in. w razie złamania kości, inwalidztwa, poważnego uszkodzenia ciała (np. amputacji kończyny), trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wsparcie finansowe po leczeniu szpitalnym i operacjach chirurgicznych.

Czy warto przystąpić do ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenie grupowe lepiej traktować jako dodatek do ubezpieczenia indywidualnego. Ubezpieczenie indywidualne będzie w całości dobrane do naszych potrzeb. Co więcej, w razie potrzeby odszkodowanie może być wypłacone z obydwu polis. Zatem, jeśli mamy ciekawą ofertę to warto skorzystać.

Co z ubezpieczeniem grupowym po odejściu z pracy?

Jeśli w pracy masz grupowe ubezpieczenie, zazwyczaj możesz je kontynuować po odejściu z firmy. Wystarczy zawrzeć indywidualnie kontynuowane ubezpieczenie.

Ile trzeba mieć zwolnienia żeby dostać odszkodowanie PZU?

Warunkiem wypłaty świadczenia jest czasowa niezdolność do wykonywania zawodu trwająca co najmniej 30 dni. Należy zgłosić roszczenie i dostarczyć zwolnienie po otrzymaniu drugiego zwolnienia, kiedy przedłużenie spełni warunki wypłaty świadczenia. Wcześniej nie ma pewności czy pierwsze zwolnienie będzie przedłużone.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: