ubezpieczenie grupowe jakie warunki

Kto może przystąpić do ubezpieczenia grupowego?

Kto może przystąpić do grupowej polisy zdrowotnej? Do takiego ubezpieczenia może przystąpić zarówno osoba zatrudniona w danej firmie, w której podpisana jest współpraca z wybranym ubezpieczycielem lub skorzystać z oferty indywidualnej.

Co obejmuje grupowe ubezpieczenie?

Ubezpieczenie grupowe – polisa na życie, w której ten sam zakres ochrony, suma ubezpieczenia i inne elementy produktu polisowego dotyczą przynajmniej kilku osób. Rozwiązanie najczęściej stosowane w zakładach pracy w stosunku do zatrudnionych.

Kogo można ubezpieczyć w ubezpieczeniu grupowym?

Tak, grupowym ubezpieczeniem można objąć współmałżonka lub partnera, a także dorosłe dzieci. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zakup indywidualnej polisy dla każdego z członków rodziny.

Do jakiego wieku można być na grupowym ubezpieczenia?

Umowę możesz zawrzeć w każdym wieku – po odejściu z pracy. Ubezpieczenie działa do końca Twojego życia.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem grupowym a indywidualnym?

Ubezpieczenia indywidualne mogą być dostosowane dokładnie do potrzeb danego klienta, jednak wysokość składki jest wyższa. Na ubezpieczenie w ramach polisy grupowej nie ma wpływu wiek, płeć, stan zdrowia, a wysokość składki uzależniona jest od ryzyka i cech całej grupy. Kryteria zdrowotne praktycznie nie istnieją.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: