ubezpieczenie grupowe ile osob

Kogo można ubezpieczyć w ubezpieczeniu grupowym?

Tak, grupowym ubezpieczeniem można objąć współmałżonka lub partnera, a także dorosłe dzieci. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zakup indywidualnej polisy dla każdego z członków rodziny.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem grupowym a indywidualnym?

Ubezpieczenia indywidualne mogą być dostosowane dokładnie do potrzeb danego klienta, jednak wysokość składki jest wyższa. Na ubezpieczenie w ramach polisy grupowej nie ma wpływu wiek, płeć, stan zdrowia, a wysokość składki uzależniona jest od ryzyka i cech całej grupy. Kryteria zdrowotne praktycznie nie istnieją.

Kto może przystąpić do ubezpieczenia grupowego?

Kto może przystąpić do grupowej polisy zdrowotnej? Do takiego ubezpieczenia może przystąpić zarówno osoba zatrudniona w danej firmie, w której podpisana jest współpraca z wybranym ubezpieczycielem lub skorzystać z oferty indywidualnej.

Co z ubezpieczeniem grupowym po odejściu z pracy?

Jeśli w pracy masz grupowe ubezpieczenie, zazwyczaj możesz je kontynuować po odejściu z firmy. Wystarczy zawrzeć indywidualnie kontynuowane ubezpieczenie.

Czy można być w dwóch ubezpieczeniach grupowych?

Tak, w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym można posiadać dwa lub więcej ubezpieczeń. Przykładem może być ubezpieczenie grupowe i indywidualne u tego samego ubezpieczyciela. Możemy wybrać dwa rodzaje polisy zarówno dla siebie, jak i naszych bliskich.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: