Kogo można ubezpieczyć w ubezpieczeniu grupowym?
Tak, grupowym ubezpieczeniem można objąć współmałżonka lub partnera, a także dorosłe dzieci. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż zakup indywidualnej polisy dla każdego z członków rodziny.
Jaka jest różnica między ubezpieczeniem grupowym a indywidualnym?
Ubezpieczenia indywidualne mogą być dostosowane dokładnie do potrzeb danego klienta, jednak wysokość składki jest wyższa. Na ubezpieczenie w ramach polisy grupowej nie ma wpływu wiek, płeć, stan zdrowia, a wysokość składki uzależniona jest od ryzyka i cech całej grupy. Kryteria zdrowotne praktycznie nie istnieją.
Kto może przystąpić do ubezpieczenia grupowego?
Kto może przystąpić do grupowej polisy zdrowotnej? Do takiego ubezpieczenia może przystąpić zarówno osoba zatrudniona w danej firmie, w której podpisana jest współpraca z wybranym ubezpieczycielem lub skorzystać z oferty indywidualnej.
Co z ubezpieczeniem grupowym po odejściu z pracy?
Jeśli w pracy masz grupowe ubezpieczenie, zazwyczaj możesz je kontynuować po odejściu z firmy. Wystarczy zawrzeć indywidualnie kontynuowane ubezpieczenie.
Czy można być w dwóch ubezpieczeniach grupowych?
Tak, w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym można posiadać dwa lub więcej ubezpieczeń. Przykładem może być ubezpieczenie grupowe i indywidualne u tego samego ubezpieczyciela. Możemy wybrać dwa rodzaje polisy zarówno dla siebie, jak i naszych bliskich.