ubezpieczenie ekuz co obejmuje

Czego nie obejmuje karta EKUZ?

W teorii EKUZ ma ułatwić nam dostanie się do lekarzy, gdy przebywamy za granicą. Jednak w praktyce, jeżeli trafimy do kraju, w którym opieka medyczna jest płatna, my również będziemy musieli zapłacić. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje transportu helikopterem lub karetką do kraju poszkodowanego.

Jakie ubezpieczenie obejmuje karta EKUZ?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który uprawnia posiadacza do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej oraz w kilku innych krajach: w Norwegii, Szwajcarii, na Islandii i w Księstwie Liechtensteinu.

Jakie koszty pokrywa EKUZ?

W praktyce, poza usługami z zakresu podstawowej opieki medycznej, EKUZ pokrywa w pełni lub częściowo przede wszystkim: koszty opieki specjalistycznej i szpitalnej, zakup leków z listy danego funduszu zdrowia, a także opiekę dentystyczną i protetyczną.

Co obejmuje EKUZ za granicą?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, pozwala na skorzystanie z opieki medycznej na terenie innego kraju należącego do Unii Europejskiej oraz w Liechtensteinie, Szwajcarii, Islandii i Norwegii.

Czy EKUZ pokrywa koszt karetki?

Sprawa może się skomplikować w jeszcze innym przypadku. Mowa o przypadku, kiedy potrzebny jest transport medyczny, np. po wypadku na nartach. Karta EKUZ nie zapewnia bowiem zwrotu kosztów przewozu chorego karetką do szpitala czy transportu do Polski.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: