ubezpieczenie cargo co obejmuje

Ile wynosi ubezpieczenie cargo?

Koszt ubezpieczenia cargo wynosi poniżej 0,5% od wartości towaru. Należy zgodzić się, że to mała cena tzw. świętego spokoju.

Kto wykupuje ubezpieczenie cargo?

Polisa CARGO przeznaczona jest dla handlowców, producentów, dystrybutorów, którzy ze względu na prowadzoną działalność narażeni są na szkody podczas transportu towarów. Dodatkowo, również właściciele firm transportowych często wykupują ubezpieczenie CARGO, które wówczas funkcjonuje jako uzupełnienie OC przewoźnika.

Co obejmuje ubezpieczenie OCP?

Zgodnie z przepisami, standardowo ubezpieczenie OCP chroni przed uszkodzeniem, zniszczeniem, kradzieżą lub pożarem ładunku, a także opóźnieniem dostawy towarów. Polisa zapewnia ochronę zarówno przewoźnikowi, jak i jego klientom.

Czy ubezpieczenie cargo jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe oraz jest ograniczone pewnymi wyłączeniami, podobnie jak OCS i OCP. Jego zakres jest określony w oparciu o Instytutowe Klauzule Ładunkowe w wariantach (A), (B) lub (C) 1.1.2009 w transporcie międzynarodowym, ale mogą być one stosowane również dla transportu krajowego.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie cargo?

Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczeniu CARGO nie podlegają dokumenty, żywe zwierzęta czy dzieła sztuki. CARGO obejmuje okres przewozu oraz inne niezbędne do jego realizacji czynności, tj. załadunek, przeładunek i przejściowe składowanie podczas transportu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: