ubezpieczenie ac co to

Czego nie obejmuje ubezpieczenie AC?

Oprócz tego AC nie obejmuje szkód, powstałych na skutek nietrzeźwości kierowcy, wywołanych szczególną lekkomyślnością, uszkodzeń powstałych w przypadku braku ważnych badań technicznych pojazdu, szkód spowodowanych na skutek wad fabrycznych pojazdu lub takich, które powstały na skutek innych okoliczności niż te, które …

Co to jest ubezpieczenie AC i OC?

Ubezpieczenie OC pokrywa szkody osoby przez nas poszkodowanej, z kolei odszkodowanie z tytułu AC likwiduje szkody własne. Zakres ubezpieczenia OC jest identyczny bez względu na zakład ubezpieczeń, zaś w przypadku polisy AC panuje pełna dowolność, dlatego oferta każdej firmy może być zupełnie inna.

Kiedy opłaca się korzystać z AC?

Ubezpieczenie AC chroni w razie uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży samochodu. Na odszkodowanie w ramach autocasco można liczyć, m.in. gdy zniszczenia spowoduje żywioł, nieznany sprawca, gdy samochód zostanie skradziony, gdy szkodzie winny jest ubezpieczony kierowca.

Czy muszę mieć AC?

Autocasco nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem samochodowym. Rzeczywiście, posiadanie OC wymagane jest od każdego właściciela samochodu, ale ubezpieczenie AC jest opcjonalne.

Czy opłaca się kupować AC?

Ubezpieczenie AC chroni również w przypadku kradzieży samochodu. Właśnie dlatego warto się na nie zdecydować podczas zakupu drogiej marki auta lub zupełnie nowego pojazdu z salonu. Tylko ta polisa może zapewnić Ci zwrot kosztów za naprawę poważnych awarii.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: