ubezpieczenie ac co to znaczy

Czym się różni ubezpieczenie OC od AC?

Ubezpieczenia OC i AC posiadają kilka podstawowych różnic, o których zawsze warto pamiętać. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego, natomiast AC – dobrowolne. Ubezpieczenie OC pokrywa szkody osoby przez nas poszkodowanej, z kolei odszkodowanie z tytułu AC likwiduje szkody własne.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie AC?

Oprócz tego AC nie obejmuje szkód, powstałych na skutek nietrzeźwości kierowcy, wywołanych szczególną lekkomyślnością, uszkodzeń powstałych w przypadku braku ważnych badań technicznych pojazdu, szkód spowodowanych na skutek wad fabrycznych pojazdu lub takich, które powstały na skutek innych okoliczności niż te, które …

Kiedy opłaca się korzystać z AC?

Ubezpieczenie AC chroni w razie uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży samochodu. Na odszkodowanie w ramach autocasco można liczyć, m.in. gdy zniszczenia spowoduje żywioł, nieznany sprawca, gdy samochód zostanie skradziony, gdy szkodzie winny jest ubezpieczony kierowca.

Czy muszę mieć AC?

Autocasco nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem samochodowym. Rzeczywiście, posiadanie OC wymagane jest od każdego właściciela samochodu, ale ubezpieczenie AC jest opcjonalne.

Jakie szkody pokrywa AC?

Autocasco (AC) jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które gwarantuje pokrycie kosztów szkody, powstałej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, uszkodzenia auta przez osoby trzecie lub nieprzewidziane warunki atmosferyczne, kradzieży pojazdu oraz jego pożaru lub wybuchu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: