tui ubezpieczenie podstawowe co zawiera

Co obejmuje podstawowe ubezpieczenie turystyczne?

Organizatorzy turystyki mają obowiązek zawarcia umów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Jest to podstawowe i najważniejsze ubezpieczenie turystyczne, które zakresem ochrony obejmuje najczęściej ryzyko kosztów leczenia, nagłego zachorowania oraz wypadku poza granicami Polski.

Czy brac ubezpieczenie w TUI?

Ważne! Samo biuro turystyczne TUI na swojej stronie informuje, że osoby obawiające się zachorowania lub innych komplikacji związanych bezpośrednio z COVID-19 podczas wyjazdu, powinny wykupić opcję ubezpieczenia Standard, Optymalny, Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie od rezygnacji TUI?

Rezygnacja z wycieczki w pakiecie 100% kosztuje 3,20 zł dziennie, a w pakiecie 100% uwzględniającym choroby przewlekłe – 6,70 zł dziennie. Tylko najdroższy pakiet, za 6,80 zł dziennie, uwzględnia tzw. ubezpieczenie All Risk – dowolne udokumentowane powody rezygnacji z wyjazdu (rozszerzające podstawową listę powodów).

Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Zapewnisz sobie bezpieczne i beztroskie wakacje z polisą Najważniejszy powód posiadania ubezpieczenia jest jeden: polisa turystyczna zapewni nam bezpieczne, spokojne, beztroskie wakacje, a w razie sytuacji kryzysowych – otrzymamy niezbędną pomoc.

Czy można mieć dwie polisy turystyczne?

Wykupienie więcej niż jednej polisy na podróż jest możliwe, ale nie zawsze musi być potrzebne. Dodatkowe zabezpieczenie w formie ubezpieczenia turystycznego zalecane jest dla osób, które posiadają już ważną polisę, na przykład z biura podróży lub od przewoźnika.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: