toyota corolla 1.6 benzyna jaki olej do silnika

Jaki olej do silnika 1 6 Valvematic?

Ten silnik jest dostosowany do oleju o niskiej lepkości i podwyższając możesz mu bardziej zaszkodzić niż pomóc. Fakt – pojedzie na wszystkim łącznie z 15W-40 jak widać z instrukcji, ale optymalny będzie 0W-20.

Jaki olej do Toyota Corolla?

Dla silników benzynowych rekomendacje Toyoty to przede wszystkim: 5W-30 Fuel Economy oraz 10W-40 Semi Synthetic. W innych przypadkach należy wziąć pod uwagę wszystkie odgórne zalecenia, dzięki którym dowiemy się, jaki olej w Toyocie Corolli sprawdzi się najlepiej.

Ile oleju do silnika Toyota Corolla 16?

Pojemność układu smarowania silnika: 3.7 litra (powinieneś kupić 4 litry oleju na wymianę lub jeszcze o litr więcej żeby mieć w zapasie na ewentualne późniejsze dolewki w czasie do następnej wymiany oleju).

Jaki olej do silnika Valvematic?

Rozrząd napędza trwały łańcuch, a typową cechą nowszych silników Toyoty jest olej silnikowy o wyjątkowo niskiej lepkości 0W-20. Producent dopuszcza co prawda 5W-30, choć powinno się stosować raczej ten zalecany.

Jaki olej do Toyoty auris 1 6 benzyna?

OLEJ TOYOTA 5W30 + FILTRY TOYOTA AURIS E18 1.6 132.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: