składki na ubezpieczenie społeczne do kiedy

Do którego trzeba zapłacić ZUS 2022?

zmieniły się terminy opłacania składek i przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS. Teraz jest to 5., 15. i 20. dzień miesiąca.

Jakie są terminy opłacania składek ZUS?

Od 2022 roku obowiązują nowe terminy płatności składek i przekazywania dokumentów rozliczeniowych. To 5., 15. i 20. dzień danego miesiąca.

Kiedy płacimy ZUS za luty 2022?

W marcu zapłacimy składki ZUS za luty według nowych, wyższych stawek. W tym miesiącu po raz pierwszy zapłacimy składkę zdrowotną, której wysokość uzależniona będzie od dochodu firmy. Przypominamy aktualne wartości składek dla poszczególnych grup przedsiębiorców.

Ile czasu ma pracodawca na opłacenie składek ZUS?

Przedsiębiorca zatrudnia pracowników, w związku z czym ma obowiązek opłacania składek do 20. dnia każdego miesiąca. W 2022 roku 20 lutego wypada w niedzielę. Tym samym płatnik ma obowiązek opłacić składki i przekazać deklaracje do ZUS-u najpóźniej do poniedziałku 21 lutego włącznie.

Kiedy płacimy ZUS za luty?

Oznacza to, że przedsiębiorcy po raz pierwszy zapłacą składki ZUS w wydłużonym terminie w miesiącu lutym (składki za styczeń 2022). Ze względu jednak na to, że 20 luty przypada w niedzielę – ostateczny termin zapłaty składek za styczeń 2022, będzie mijał dopiero w poniedziałek 21 lutego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: