Renault odświeżyć swój popularny model

Renault rozpoczęło prace nad szóstą generacją Clio, której prezentacja zaplanowana jest na 2026 rok.

Do niedawna Nowe Renault Clio było w zawieszeniu-kierownictwo rozważało porzucenie modelu. Po pierwsze, w 2024 roku pojawi się jego elektryczny odpowiednik Renault 5, a po drugie, nowe standardy ekologiczne EURO-7 doprowadzą do znacznego wzrostu ceny modelu budżetowego.

Ale Clio szóstej generacji nadal zdecydowało się wypuścić, ponieważ jest to obecnie najpopularniejszy model Renault. Aby zaoszczędzić pieniądze, zdecydowano się zbudować hatchbacka na platformie swojego poprzednika. Zachowa znajomy elegancki wygląd, ale układ kabiny wyraźnie się zmieni, jak Renault Megane — na panelu przednim pojawią się dwa duże wyświetlacze. Wśród opcji pojawi się oczywiście Autopilot.

Ponadto wszystkie wersje nowego Renault Clio są elektryzujące. Tak więc podstawowy benzynowy silnik turbo o pojemności 1,2 litra zostanie uzupełniony 48-woltową „umiarkowaną” instalacją hybrydową. W ofercie pozostanie pełnoprawna hybryda Renault Clio E-Tech, ale przygotowuje się do niej nowy silnik elektryczny i silnik o pojemności 1,8 litra. Ale zrezygnowano z wersji hatchbacka z silnikiem diesla.