pzu ubezpieczenie grupowe ile czasu na zgłoszenie

Jaki jest czas na złożenie wniosku o odszkodowanie do PZU?

Jaki jest czas na złożenie wniosku o odszkodowanie w PZU? Co do zasady czas na złożenie wniosku w sprawie wypłaty odszkodowania, ze względu na okres przedawnienia roszczeń, wynosi 3 lata od daty zajścia zdarzenia/wypadku (art. 819 §1 k.c.).

Ile mam czasu na zgłoszenie pobytu w szpitalu do PZU?

Zgłoszenie roszczenia o wykonanie zobowiązania możliwe jest: 1) niezwłocznie po zakończeniu pobytu w szpitalu; 2) w trakcie pobytu w szpitalu, po 30. lub 60. dniu tego pobytu.

Ile mam czasu na zgłoszenie uszczerbku na zdrowiu?

Możesz to zrobić w dowolnym momencie, ale nie później niż w terminie 3 lat od dnia wypadku. Najlepiej zgłosić złamanie po zakończeniu leczenia. Dostarczysz wtedy pełną dokumentację medyczną.

Co z ubezpieczeniem grupowym po odejściu z pracy?

Jeśli w pracy masz grupowe ubezpieczenie, zazwyczaj możesz je kontynuować po odejściu z firmy. Wystarczy zawrzeć indywidualnie kontynuowane ubezpieczenie.

Jak zgłosić szkodę w PZU z ubezpieczenia grupowego?

PZU ZGŁOSZENIE SZKODY We własnym zakresie pracownik ma jeszcze inne możliwości zgłoszenia roszczenia: za pośrednictwem formularza internetowego, telefonicznie, w oddziale, wysyłając wiadomość mailową, korzystając z usługi Czat Video, czy po prostu wysyłając sms, który inicjuje kontakt ze strony ubezpieczyciela.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: