Po jakim czasie można wrócić do pracy po operacji zaćmy?

Jak długo po operacji zaćmy nie wolno pracować?

W przypadku nieoczekiwanego powstania zaćmy wtórnej, kiedy torebka tylna utrzymująca soczewkę wewnątrzgałkową staje się zamglona, okulista przeprowadzi zabieg z użyciem lasera typu YAG. Wzrok powinien być optymalny po 6 miesiącach. Nie ma już żadnych ograniczeń dotyczących wykonywania konkretnych czynności.

Kiedy można wrócić do pracy przy komputerze po operacji zaćmy?

powrót do pracy – generalnie do pracy można wrócić już dwa, trzy dni po zabiegu, pod warunkiem, że w miejscu gdzie pracujemy nie będziemy narażeni na czynniki nie sprzyjające gojeniu. Należą do nich kurz, dym, opary farb czy lakierów oraz zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować zainfekowanie gojących się oczu.

Kiedy wizyty kontrolne po operacji zaćmy?

W zależności od rodzaju zastosowanej soczewki wewnątrzgałkowej, zwykle w ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu odbywa się od jednej do czterech wizyt kontrolnych. Ostatnia wizyta kontrolna odbywa się mniej więcej miesiąc po zabiegu usunięcia zaćmy.

Jak długo nie wolno dźwigać po operacji zaćmy?

Jakie są ograniczenia w aktywności i jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia zaćmy? Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa najczęściej 4 – 6 tygodni, podczas których należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, schylania się i dźwigania. Nie powinno się intensywnie gimnastykować.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: