Po jakim czasie można prowadzić auto po Hydroksyzynie?

Jak długo działa Hydroxyzyna?

Działanie utrzymuje się przez 6–8 h. t1/2 u dorosłych wynosi 7–20 h, u dzieci w wieku 1 roku 4 h, u dzieci w wieku 14 lat 11 h, u osób w podeszłym wieku 29 h, u pacjentów z niewydolnością wątroby 37 h. Hydroksyzyna jest w znacznym stopniu metabolizowana.

Czy po lekach antydepresyjnych można prowadzić samochód?

Środki farmakologiczne z grupy SSRI, których działanie antydepresyjne uwidocznia się z reguły po kilku tygodniach systematycznego stosowania, w pierwszych dniach leczenia mogą wywołać działania uboczne upośledzające zdolność prowadzenia pojazdów.

Ile mg hydroksyzyny na sen?

W przypadku leczenia bezsenności zalecana dawka hydroksyzyny to 10 mg na około 30 minut przed snem, a jeśli dawka ta będzie zbyt mała – do 25 mg przed snem. Jeśli chodzi natomiast o działanie antyhistaminowe (walka ze świądem), zazwyczaj zalecane jest przyjmowanie 25 mg hydroxyzinum na sen.

Czy hydroksyzyna to psychotrop?

Hydroksyzyna (hydroxyzinum) należy do antyhistaminików I generacji i jest pochodną piperazyny. To organiczny związek chemiczny wpływający na receptory serotoniny o i działaniu uspokajającym. Hydroksyzyna dostępna jest wyłącznie na receptę, gdyż jest lekiem psychotropowym.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: