po co jest ubezpieczenie nw

Czy NW jest potrzebne?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe.

Czy warto mieć ubezpieczenie NNW?

Zdecydowanie tak! Do zakupu ubezpieczenia NNW zachęca szeroki zakres ochrony dla kierowcy i pasażerów. Poza tym polisę gwarantującą świadczenia finansowe wypłacane w razie nieszczęśliwego wypadku zdecydowanie warto posiadać.

Dlaczego warto mieć NNW?

Warto zatem rozważyć dołączenie NNW do pakietu ubezpieczeń, ponieważ jego składki są relatywnie niskie w porównaniu do kwot, które są wypłacane w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. NNW funkcjonuje zarówno w sytuacji, w której byłeś sprawcą wypadku, jak i ofiarą.

Przed czym chroni NNW?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW jest dobrowolne. Chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych oraz w codziennym życiu. Podstawą do wypłaty ubezpieczenia jest uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego (który lekarz oblicza procentowo) lub jego śmierć.

Ile można dostać odszkodowania z NW?

Musisz jednak mieć świadomość, że odszkodowanie z NNW nie jest wysokie, ponieważ sumy ubezpieczenia często zawierają się w przedziale 5-15 tysięcy złotych. 100 procent świadczenia wypłacane jest tylko w momencie śmierci poszkodowanego albo trwałych zaburzeń psychoruchowych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: