Na jaką odległość może wystawać ładunek z przodu pojazdu?

Jak daleko może wystawać ładunek?

Wszelkie zasady odnośnie przewożenia ładunku za pomocą samochodu osobowego zostały określone w art. 61 ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku samochodów osobowych, ładunki, które przewozimy, mogą wystawać poza obrys samochodu, natomiast nie mogą być szersze niż 2,55 m oraz wraz z pojazdem wyższe niż 4 m.

Ile może wystawać ładunek z samochodu dostawczego?

Ile może wystawać ładunek z busa z tyłu, a ile z przodu? Wytyczne to: 2 metry od płaszczyzny tylnego obrysu pojazdu; 1,5 metra od miejsca siedzenia kierowcy i maksymalnie 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu samochodu.

Czy ładunek może wystawać poza przyczepę?

Ładunek nie może wystawać z tyłu przyczepy na odległość większą niż 2 m od tylnej płaszczyzny obrysu przyczepy lub zespołu pojazdów. Ładunek nie może oczywiście zasłaniać świateł rejestracji. W przypadku przyczepy kłonicowej, takiej do przewozu drewna, odległość tę liczy się od ostatniej osi przyczepy.

Ile może wystawać ładunek poza naczepę?

Chociaż warto znakować wystające ładunki zawsze. Natomiast ładunki wystające z boku pojazdu muszą spełniać dwa warunki. Nie mogą wystawać więcej niż 23 cm z każdej strony przyczepki i jednocześnie łączna szerokość pojazdu razem z ładunkiem nie może przekroczyć 2,55 m, a gdy szerokość pojazdu wynosi 2,55 m, to 3 m.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: