Mercedes odtajnił wnętrze crossovera EQE

Już w październiku Mercedes-Benz obiecuje zaprezentować elektryczny crossover EQE. Sami Niemcy pozycjonują go jako wielozadaniowy wariant sedana o tej samej nazwie, ale do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów na jego temat. Pewnego dnia Mercedes-Benz postanowił pokazać, jak będzie wyglądać wnętrze nowego produktu.

Sądząc po zdjęciach, w kabinie crossover EQE będzie podobny do innych modeli elektrycznych tej marki. Wnętrze wykorzystuje materiały w różnych kolorach, a „nastrojowe” podświetlenie dodaje dodatkowego kontrastu, który można dostosować do własnych upodobań. Głównym detalem kabiny powinien być tak zwany wyświetlacz mbux, który rozciąga się od deski rozdzielczej do deflektora kanału pasażerskiego.

Sam producent nazywa nowość liderem w klasie pod względem ilości wolnej przestrzeni na nogi i łokcie pasażerów. Ponadto Niemcy obiecują, że nad ich głowami będzie wystarczająco dużo „powietrza”. Jeśli chodzi o dokładne szczegóły, teraz firma nie spieszy się z ujawnieniem tych szczegółów i obiecuje to zrobić już 16 października, podczas prezentacji crossovera.

Sytuacja jest podobna w przypadku linii silników, ale tutaj możemy już dokonać pewnych prognoz. Najprawdopodobniej nowy crossover otrzyma tyle samo modyfikacji, co Sedan o tej samej nazwie. Najwyższą modyfikacją powinien być EQE 53, który ma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 677 koni mechanicznych, aw bardziej przystępnym segmencie będzie EQE 43 z silnikiem o mocy 469 koni mechanicznych. Można się również spodziewać, że crossover będzie wyposażony w akumulator o pojemności 90,6 kWh, ale ze wszystkich oczywistych powodów zasięg tutaj będzie skromniejszy.