Kiedy samochód zastępczy z PZU?

Jak długo czeka się na auto zastępcze?

Kiedy dojdzie do szkody częściowej, poszkodowany otrzymuje samochód zastępczy z OC na okres od dnia wypadku do zakończenia naprawy. W ten czas wchodzą oczekiwanie na: przyjęcie zgłoszenia szkody przez ubezpieczyciela, naprawę, kosztorys, zamówione części i odbiór pojazdu, a także same czynności naprawcze.

Czy autocasco obejmuje auto zastępcze?

Jeżeli kupiłeś polisę AC w ramach której firma ubezpieczeniowa zapewnia dostęp do samochodu zastępczego, to pokryje ona koszty jego wynajmu. Koszty muszą być jednak udokumentowane i nie mogą przekroczyć limitu wskazanego przez ubezpieczyciela.

Czy na czas naprawy auto zastępcze?

Samochód zastępczy należy Ci się na czas naprawy Twojego uszkodzonego auta. W przypadku szkody częściowej, co do zasady pojazd zastępczy przysługuje Ci od dnia stłuczki lub wypadku, do czasu odebrania go z warsztatu. Niestety, ubezpieczyciele bardzo często naruszają tę zasadę.

Jakie samochody zastępcze ma PZU?

PZU współpracuje z największymi wypożyczalniami samochodów m.in. Europcar, Hertz czy Avis. W sumie flota pojazdów zastępczych liczy ponad 5 000, a średni wiek auta nie przekracza 3 lat. Ponadto ubezpieczyciel posiada własną flotę samochodów zastępczych – aut hybrydowych marki Toyota.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: