Ile nie można wstawać po cesarce?
Po sześciu-ośmiu godzinach po operacji powinnaś wstać i zrobić kilka kroków. To pomaga zapobiec zakrzepom i zatorom naczyniowym. Ale nie próbuj tego sama, bo może ci się zakręcić w głowie – poproś o pomoc położną. Najpierw usiądź i dopiero po odczekaniu dłuższej chwili spróbuj wstać.
Po jakim czasie wychodzi się ze szpitala po cesarce?
Cesarskie cięcie — rekonwalescencja Cesarka trwa zdecydowanie krócej niż poród siłami natury, jednak powrót do formy zajmuje nieco więcej czasu. Kobieta po cesarskim cięciu zostaje w szpitalu od 3 do 6 dni, z czego pierwsze kilkadziesiąt godzin spędza w sali pooperacyjnej pod ścisłą opieką lekarzy i pielęgniarek.
Co można jeść po cesarce w szpitalu?
Po cesarskim cięciu należy spożywać potrawy lekkostrawne, bogate w pełnowartościowe białko, które jest niezbędne do gojenia się ran oraz regeneracji tkanek. Produktami obfitującymi w białko są jogurty naturalne, biały ser, jaja, ryby (dorsz, morszczuk, łosoś norweski) oraz mięso (indyk, wołowina, gęś).
Czego nie wolno robić po cesarskim cięciu?
Po porodzie odczuwalny jest chłód, a przez to drżenie oraz brak czucia w nogach, mdłości oraz silny ból głowy. Aby go uniknąć, nie wolno podnosić głowy przez 3–4 godziny od operacji. Charakterystyczny jest także ból pleców w okolicy znieczulenia zewnątrzoponowego – to objaw niepożądany, który mija po kilku dniach.
Czy po cesarce trzeba dużo chodzic?
Stań na nogi po cesarskim cięciu Po narkozie (jeśli tylko pozwala na to twoje zdrowie) możesz stanąć na nogi już kilka godzin po zabiegu, a po znieczuleniu przewodowym – zwykle po kilkunastu.