jakie ubezpieczenie w macedonii

Jakie ubezpieczenie do Macedonii?

Polisa turystyczna do Macedonii Północnej powinna zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia na sumę minimum 200 000 zł, ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu.

Czy EKUZ działa w Macedonii?

Karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – nie obowiązuje w Macedonii.

Czy Macedonia jest bezpieczna?

Podróżując w północno-zachodniej części kraju, położonej przy granicy z Kosowem i Albanią, należy zachować ostrożność. Ze względu na zagrożenie minami nie zaleca się podróżowania po nieutwardzonych, mało uczęszczanych drogach lokalnych w tych regionach. Pozostałą część kraju można uznać za bezpieczną.

Jak wygląda niemieckie ubezpieczenie auta?

Właściciele samochodów stają przed koniecznością wyboru polisy ubezpieczeniowej. Jej zakres w przypadku mieszkańców Niemiec jest podobny do tego, z którym mamy do czynienia Polsce, czyli OC, AC oraz dodatkowo Assistance. Różnicą jest podział w przypadku AC na częściowe (Teilkasko) i pełne (Vollkasko).

Ile kosztuje zielona karta w Macedonii?

Z kolei, aby kupić takie samo ubezpieczenie graniczne, najgłębiej do portfela trzeba sięgnąć, podróżując autem do Maroko (57 euro), Macedonii Północnej (50 euro) i Albanii (49 euro).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: