jakie ubezpieczenie turystyczne do wielkiej brytanii

Jakie ubezpieczenie wykupić na wyjazd do Anglii?

Wizy na podróż turystyczną na krótki czas nie są obowiązkowe. EKUZ zadziała w UK, ale nie gwarantuje pełnej ochrony zdrowotnej podczas wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Wielkiej Brytanii powinno obejmować koszty leczenia, NNW, OC, Assistance, czy ochronę bagażu.

Czy polskie ubezpieczenie obowiązuje w Anglii?

Po 31 grudnia 2020 r. nadal będziesz mógł skorzystać z planowych świadczeń opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie i Polsce. Jeśli jesteś osobą uprawnioną do świadczeń zdrowotnych w Polsce, czyli osobą ubezpieczoną lub uprawnioną na podstawie przepisów szczególnych, złóż wniosek o wydanie dokumentu S2.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii?

Koszt polisy zależy od charakteru wyjazdu, długości pobytu, potrzeb osoby ubezpieczonej. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Anglii można znaleźć od 2,56 zł dziennie. Zakres i koszt polisy można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Czy karta NFZ jest wazna w UK?

Karty EKUZ możesz używać w innym niż Twoje państwie UE/EFTA oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Czy europejska karta zdrowia dziala w UK?

Polacy posiadający aktualną kartę EKUZ mogą się nią posługiwać na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. W razie nagłej potrzeby otrzymają niezbędną pomoc medyczną, a świadczenia zostaną im zapewnione w takim zakresie jak dla obywateli Wielkiej Brytanii.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: