jakie ubezpieczenie turystyczne do gruzji

Czy karta EKUZ działa w Gruzji?

Na terenie Gruzji nie obowiązuje EKUZ, Warto więc mieć ubezpieczenie dostępne już od 3,92 zł dziennie.

Czy do Gruzji można wjechać na dowód osobisty?

Obostrzenia związane z COVID-19 znajdziesz w czerwonej ramce na górze strony. Wjazd do Gruzji na dowodzie osobistym dotyczy wyłącznie lotu bezpośredniego z Polski i innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Czy lot do Gruzji jest bezpieczny?

Gruzja jest krajem bezpiecznym dla turystów. Nie zwalnia to nas jednak z zachowania standardowych środków ostrożności. Niespójna granica Gruzji z Abchazją i Osetią Południową powoduje, że ruch w tamtych rejonach nie jest swobodny. Pod żadnym pozorem nie należy próbować przekroczyć tych granic na dziko.

Czy można wjechać do Gruzji?

Wjazd na terytorium Gruzji jest możliwy bez żadnych ograniczeń. Nie ma potrzeby okazywania certyfikatu szczepienia lub ozdrowieńca, ani wykonywania testów na COVID-19.

Czego nie obejmuje karta EKUZ?

W teorii EKUZ ma ułatwić nam dostanie się do lekarzy, gdy przebywamy za granicą. Jednak w praktyce, jeżeli trafimy do kraju, w którym opieka medyczna jest płatna, my również będziemy musieli zapłacić. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje transportu helikopterem lub karetką do kraju poszkodowanego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: