jakie ubezpieczenie turystyczne do dubaju

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Dubaju?

W kraju można legalnie przebywać przez maksymalnie 90 dni w okresie półrocznym. Do wjazdu na teren kraju potrzebny jest paszport. Trzeba zwrócić uwagę na ważność paszportu – powinien być ważny przez przynajmniej 6 miesięcy, licząc od dnia wjazdu do Emiratów.

Czym płacić na lotnisku w Dubaju?

Oficjalna waluta to dirham ale w wielu miejscach można płacić amerykańskimi dolarami.

Czego nie można wwozić do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Do ZEA nie można wwozić:materiałów zawierających treści obsceniczne i godzących w obyczajowość muzułmańską,nagrań zawierających treści sprzeczne z obyczajowością lub nakazami islamu,narkotyków i środków odurzających (pod groźbą kary wieloletniego więzienia nawet za najmniejszą ilość),

Czy trzeba mieć wize do Dubaju?

Czy obywatele Polski potrzebują wizy do Dubaju (ZEA)? Polacy nie potrzebują wizy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich od marca 2014, jeżeli pobyt nie będzie dłuższy niż 90 dni w ciągu 180 dni.

Czego nie wolno robić w Dubaju?

Jazda pod wpływem alkoholu jest również zabroniona. Zjednoczone Emiraty Arabskie wykazują pod tym względem zero tolerancji – karą jest więzienie. Jeśli chodzi o wwóz alkoholu do kraju, to dozwolone są maksymalnie 2 litry. W jednym z emiratów, Sharjah, obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: